İlk iş olarak Bodrum’daki su sorununu bitireceğim

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, seçildikten sonra ilk işinin ilçedeki su sorununu çözmek olacağını söyledi. SÖZCÜ’yü ziyaret eden Mandalinci, Muğla Büyükşehir
Belediye Başkan adayı Ahmet Aras’la birlikte hayata geçirecekleri çözüm odaklı projelerle Bodrum’da musluklardan kesintisiz su akmasını sağlayacaklarını aktardı. Bodrum’a su sağlayan Mumcular Barajı’nın kuruma noktasına geldiği için kullanılamadığını ifade eden Mandalinci, şu anda ihtiyacın Geyik Barajı ve yeraltı sondajlarından karşılandığı bilgisini verip, şunları söyledi:

Bodrum’u mahalle mahalle, köy köy gezen Tamer Mandalinci sürekli halkla iç içe…

SANTRALLER ZORLUYOR

“Ancak Geyik Barajı’ndaki 16 milyon metreküp temiz su kaynağı, içme suyu, Akbelen’deki Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin soğutmasında kullanılıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi bu barajın kendisine devrini istedi ama sonuç alamadı. Sivil toplum kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızla birlik olarak bu barajdaki suyun önce insani ihtiyaçlar için, yani içme suyu olarak kullanılması yönünde çaba göstereceğiz. Herkesin içinin sızladığı, had safhaya ulaşan kayıp-kaçak su sorunumuz var. Göreve geldiğimiz andan itibaren su krizinin çözümüyle alakalı hemen aksiyon alacağız, suyu daha iyi yöneteme konusunda da çalışmalar yapacağız.”

Mandalinci, 5. Acı Ot Festivali’nde yapılan geleneksel deve güreşleri etkinliklerine katıldı.

PLANLI ÇALIŞACAĞIZ

Türkiye’de turizmin başkenti olan Bodrum’un bu marka değerini hak eden bir kent olması için 1 Nisan’dan itibaren gece-gündüz çalışacaklarını söyleyen Mandalinci, “Sorunlar bir günde oluşmadığı gibi bir günde de çözülemeyecek. Bodrum’un kaybedecek zamanı olmadığından hemen harekete geçeceğiz. Türkbükü, Gölköy, Gündoğan ve Yalıkavak’ta altyapı çalışmalarını kısa sürede bitirmeye çalışacağız. Bodrum’un tüm caddeleri, sokakları bakımlı ve tertemiz olacak. Seçim 1 gün, görev 5 yıl. Önümüzdeki 5 yılı planlayarak, doğru çalışmalarla, halka hizmete öncelik veren bir belediyecilik anlayışını ortaya koymak için yola çıktık” dedi.

Mandalinci, projelerinde kadınlara, çocuklara ve gençlere öncelik tanıdıkları da belirtirken “Seçildikten sonra halkın arasında olacağım, aynı samimiyetle görevi sürdüreceğim. Bodrum’un kültür mozaiği zenginliğine değer verip, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden dertlere derman olacağız. Bu belediye halkın belediyesi. Başkan değil, herkesin kardeşi, temsilcisi olarak görev yapacağım. Her zaman sokakta, halkın arasında olacağım. Bizim makamımız Bodrum’un sokakları olacak” diye konuştu.

Tamer Mandalinci kimdir?

Bodrum’a ilk mandilin fidesini getiren Mehmet Hilmi Mandalinci’nin 4. kuşaktan torunu olan Tamer Mandalinci, 1994’te Turgutreis’te dünyaya geldi. Mimar olan Tamer Mandalinci 2019’da 25 yaşında iken CHP’den Bodrum Belediye meclis üyeliğine seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x